ADMINISTRATION KINDERGARTEN
TITLE NAME EXT ROOM SECTION NAME EXT ROOM
Principal Joanne Pike 2005 C-126 K.3 Michelle Fryhover * 2140 C-102
Assistant Principal Deanna Potter 2006 C-116 K-2 Meredith Bianco 2142 C-104
Master Teacher Monica Ramirez 2071 C-115 K.1 Katrina Harris 2144 C-106
Admin. Secretary Ana Zelenka 2003 C-125 1ST GRADE TEACHERS
Registrar Jessica Rice 2091 C-129 SECTION NAME EXT ROOM
Receptionist Linda Gay 2004 C-128 1.1 Katherine McKane 2139 C-101
Nurse Mikel Winchester 3545 C-124 1.3 Elena Wilcox* 2141 C-103
SPECIALS TEACHERS 1.2 Kelly Johnston 2143 C-105
TITLE NAME EXT ROOM 2ND GRADE TEACHERS
Band Director Dave Vosler 2157 D-104 2.3 Joshua Soderborg 2125 B-106
Music Robert Aguilar 2158/2086 D-101/41 2.1 Tammy Borin* 2127 B-108
 PE Boys Christi Perryman 2076/2066 Gym/39     
PE Girls Belinda Chenoweth 2075/2027 Gym/42 2.2 Maria Fragner 2126 B-107
Library Deb Contreras 2067 Library 3RD GRADE TEACHERS
SPECIAL EDUCATION with TITLE I and ELL SECTION NAME EXT ROOM
TITLE NAME EXT ROOM 3.3 Tammy Miller 2122 B-103
School Psychologist Sarah Estrada 2070 Rm 53 3.2 Heidi Cluff* 2123 B-104
Special Ed Teacher (K-3) Bobby Khanna 2114 C-119 3.1 Amanda Wilkins 2124 B-105
Special Ed Teacher Terri Ann Rose-Wright 2131 C-108 4TH GRADE TEACHERS
Special Ed Teacher (4-6) E. Georgina Santharaj 2131 B-203 SECTION NAME EXT ROOM
Para-Professional for E. Santharaj Dawn Howe 2131 B-203 4.3 Adam Moore 2134 B-202
Special Ed Teacher (6-8) Kevin Wright 2153 C-207 4.1 Cori Chavez 2132 B-204
Speech Therapist Marissa Sanchez 2113 Rm 53 4.2 JoLaunda Rodriguez * 2147 B-205
O.T. Specialist Scott Busby / Alex Osses       2056       Rm 38 SECTION NAME EXT ROOM
Title I Specialist Kari Schneider 2145 C-107 5.1 Sci/SS Joyce Gowens 2130 B-206
Para-Professional (Title I) Kimberly Cheney 2114 C-119 5.2 LA Zsuzsanna Kubasi 2136 B-208
ELL Eva Padilla 2120 B-102 5.3 Math Shari Barrow 2135 B-207
Para-Professional Annalee Yasin 2120 B-102
6TH-8TH GRADE TEACHERS
 Para Professionall for B. KhannaddaAAAnalicia Floresnana 2114/6435 C-119/40     
 Para-Professional for K. Wright Sue Beauregard 2153 C-207     
 Para-Professional for Kinder Taylor Rankin 2140 C-102     
 Para-Professional for Kinder Kaitlyn Cluff 2144 2144     
CAFETERIA / LUNCH MONITORS SECTION NAME EXT ROOM
TITLE NAME EXT ROOM 8th LA Hayley Nuttal 2148 C-202
Cafeteria Manager Sherry Farmer 2111 Café 6th LA Jessica Parvan 2150 C-204
Cashier Barbara Carson 2013 Café 7th LA Jennifer Dunbar 2149 C-203
Campus Monitor Aaron Spaulding 2004
7/8th SS Kyle Probst 2133 C-201
Lunch Monitor Donna Rankin 2004
8th Math Ruben Gutierrez* 2151 C-205
Lunch Monitor Christine Manchester 2004
6th Math Deb Breidenbach 2154 C-208
Crosswalk/Lunch Monitor Betty Stoupa 2004
7/8 Science Jerry Ysaguirre 2155 C-210
 Server Esther Warren    7th Math Luis Navarro 2152 C-206
 Server/Cafeteria Custodian MaryLou Listo       
Server Stephanie Listo        
 Snackbar      Gail Hoium       
                                                                                                                                  Custodial                       Staff/Facilities                                                                                                 
                             Title                       
                    Name                            Ext           Room          
 Lead Custodian Chris Saby       
 CustodianPetra Caldera        
 Custodian Manuela Salinas       
 Custodian Anthony Caldera       
 Facilities Specialist Tony Frazier